Академічна доброчесність

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ

   

У межах курсу вчителі зможуть дізнатись:

•як учитель може сприяти формуванню культури академічної доброчесності в учнів 8–11 класів;

•як навчити уникати плагіату;

•про роль оцінювання у формуванні академічно доброчесного середовища;

•про професійну орієнтацію, освіту після школи та важливість свідомого, проінформованого вибору.


  •  Посібник "Виховуємо академічну доброчесність в школі. Методичні вказівки для вчителів "   https://drive.google.com/file/d/1eE1milsrrG0skzQ4RH4w5K8F0DqlXne4/view, розроблений в рамках Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні Наталією Шліхтою та Іриною Шліхтою.

Цей посібник покликаний запропонувати підходи для виховання академічної доброчесності у школі, надати деякі практичні інструменти та ідеї для роботи з учнями 1-4, 5-8 та 8-11 класів. Матеріал підготовлено на основі праць українських та міжнародних педагогів, які торкались питання доброчесності у своїй професійній чи наукові діяльності. Методичні вказівки лягли в основу створення онлайн курсу “Академічна доброчесність для вчителів” розробленого спільно з Платформою онлайн освіти EdEra. Крім цього, в додаток до цього посібника авторки створили робочий зошит, для виконання практичних вправ у класі

Це видання, розраховане на учнів молодших та старших класів, тому довідник написаний простою, зрозумілою мовою.  Автори наводять приклади плагіату та способи, якими його можна уникнути, пропонують алгоритм роботи з інформацією, правила цитування.  Загалом довідник містить шість розділів: «Що таке академічна доброчесність?», «Що таке плагіат?», «Чому це погано?», «Плагіат на практиці», «Як уникнути плагіат», «Відповідальність за плагіат», кожен з яких, для полегшення сприйняття, проілюстровано інфографікою. 


Академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

  

ВІДЕОМАТЕРІАЛИ

Що таке академічна доброчесність? Онлайн- курс "Академічна доброчесність"

1.Що таке академічна доброчесність 

2Академічна доброчесність у школі (для вчителів про те, як впроваджувати академічну доброчесність в школі)

3. Як уникнути плагіату?. Рекомендації.

 Поради з академічної доброчесності для школярів

Академічна доброчесність. Анімаційний ролик.

 Інфографіка для школярів "Зрозуміло про академічну доброчесність"Немає коментарів:

Дописати коментар