понеділок, 20 листопада 2023 р.

ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»


Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства” з нагоди відзначення:



·         25 листопада – Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками,

·         1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом,

·         2 грудня – Міжнародного дня боротьби за скасування рабства;

·         6 грудня – річниці з дня “Монреальської різанини”,

·         10 грудня – Міжнародного дня прав людини

         Акція в Україні розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини. Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.



пʼятниця, 17 листопада 2023 р.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ ВІД СЕКСУАЛЬНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТА СЕКСУАЛЬНОГО НАСИЛЬСТВА


 18 листопада – Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, який було започатковано у 2015 році. Україна відзначає цей день разом з іншими європейськими країнами,  адже ситуація з сексуальним насильством щодо дітей має місце у всіх країнах, регіонах та громадах, це трагічна реальність для всіх наших суспільств. На жаль, це може статися будь-де і будь з ким.

Розвиток нових технологій і мереж підвищив можливості для злочинців щодо вчинення сексуальних злочинів проти дітей. За експертними оцінками, кожні 9 хвилин на веб-сторінці демонструються діти, які зазнали сексуального насильства та приблизно кожна п’ята дитина в Європі є жертвою тієї чи іншої форми сексуального насильства, і в 70-85% випадків кривдником є той, кого дитина знає.

Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство щодо дітей досі є трагічною реальністю для всіх суспільств. Це серйозне порушення прав дітей, що завдає довготривалих та часто згубних наслідків на все їхнє життя.

Загальними завданнями Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства є:

  • підвищення обізнаності громадськості про сексуальну експлуатацію та сексуальне насильство щодо дітей і потребу в запобіганні таких дій;
  • сприяння відкритій дискусії про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, а також не допущення та усунення стигматизації жертв.

 Для підвищення обізнаності щодо проблеми  МБО Служба порятунку дітей, українським фондом «Благополуччя дітей» розроблено інформаційні  брошури та відеоуроки для батьків і дітей.

Особливо пильними мають бути батьки, бо хто ж захистить вашу дитину, як не ви? 

"Відеокурс для батьків "ЯК НАВЧИТИ ДИТИНУ ЗАХИЩАТИСЯ"